izvosder

İzmir Volkswagen Sevenler Derneği (İZVOSDER) ve Güven Helva’nın katkıları ile düzenlenen kahvaltı ve piknik etkinliği pazar günü Birgi beldesinde gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde İzmir ve Aydın’dan gelen 25 kişilik Vosvos Sevenler Derneği üyelerini Ödemiş’teki vosvos dostları Nihat Özben, Melih Erakyol ve Volkan Gül karşıladı. Vosvoslar önce Ödemiş’te kısa bir tur attıktan sonra tarihi Birgi beldesine gittiler. Birgi Tevfik Bey Cumhuriyet Parkında kahvaltı yaparak tanışan kaynaşan Vosvos tutkunları tarihi belde Birgi’yi gezdiler ve hayran kaldılar.

İZVOSDER Başkanı Kerim Fırtına düzenledikleri etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Biz İzmir’li Vosdostlar 1992 yılında çıktık yola ve Türkiye’nin ilk Volkswagen fan kulübünü kurduk. Ancak 2003 yılına kadar istenilen seviyede değildi. 2003 yılında yeni oluşturulan yönetimle bugünlere geldik. Bu kolay olmadı.

Bugün 76 üyeye ulaşan Vosvos severler ile bu hafta Ödemiş’teki dostlarımızın da desteği ile Ödemiş ve Birgi turu yaptık. Temmuz ayında 3 günlük Antalya turu, 3 günlük Kuşadası turu, Ordu iline turumuz var. Yunanistan, Kıbrıs ve 29 Ekim’de de Bozdağ yaylasına turlarımız olacak.” Fırtına, Ödemiş ve Birgi halkının kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür etti.

Öğleden sonra ise piknik yapan misafirlere Güven Helva adına Nihat Özben tarafından çeşitli helva ikramlarında bulunuldu. Sohbetin ve güzel havanın tadını çıkardıktan sonra Birgi’de konvoy oluşturarak tur atıp Birgililere unutulmaz bir görsel şölen sergileyen vosvoslar görenlerin yüzünde gülümseme çocukların hayallerine güzel bir katkı sağladı. Akşam saatlerinde Vosvos tutkunları bir dahaki etkinlikte buluşma sözüyle Ödemiş’ten ayrıldılar. – İZMİR

Kaynak: http://www.haberler.com/renk-renk-vosvoslar-birgi-yollarinda-3683614-haberi/